Francie

Žádná země na světě nemůže soupeřit s Francií v tradici a prestiži vinařského umění, v množství a rozmanitosti regionů, druhů a typů vín. Francouzská vína jsou považována za nejlepší na světě a tento názor sdílejí dokonce i největší konkurenti francouzských vín v Novém světě.

Nacházíte se: úvodní strana > zahraniční vína > Francie

Mochel Lorentz – Alsasko

Oblast produkuje bohatá suchá, ale i sladká vína s nádherně koncentrovanou hroznovou chutí. Nejznámější odrůdy pro tuto oblast jsou Riesling, Gewurztraminer, Pinot Gris, Pinot Blanc a Muscat. Tato oblast je obdařena mimořádným množstvím slunečního svitu a nízkými srážkami. Používá se vysoké vedení révy, aby byla chráněna před jarními mrazy. Alsasko je rozděleno na dvě podoblasti – Horní a Dolní Rýn. Horní Rýn se z hlediska produkce a kvality vína staví na první místo.

www.vinokterechutna.cz/vina-francie-mochel-lorentz


Saint Damien – Gigondas

Středně velké rodinné vinařství, které hospodaří na 11 ha, dosahuje pod vedením zkušeného vinařského mistral Joëla Saurela výborné kvality. Vinice Gigondas se rozkládají na rozloze 1250 ha v jihovýchodním území Jižní Rhóny a sluneční svit je v tomto regionu až 2800 hodin za rok. V roce 1971 získalo Gigondas plnou samostatnost a náhle začalo dotírat na trůn sousedního Châteauneuf-du-Pape.

www.vinokterechutna.cz/saint-damien


Domaine La Boutiniere – Chateauneuf-duPape

Malé rodinné vinařství Boutiniere bylo založeno v roce 1920 pradědečkem současného majitele Fréderica Boutiniere. Obhospodařují 11 ha vlastních vinic v Châteauneuf du Pape a všechny mají označení A.O.C. Vinařství produkuje jenom 28 000 lahví ročně. Vzhledem k historii vinařství je průměrné stáří vinic 70 let, a to má za následek minerální a plná vína.

www.vinokterechutna.cz/domaine-boutiniere


Jean Pierre Séve – Burgundsko

Rozloha vinic v Solutré-Pouilly je 7,4 hektaru. Je to krásné a skvostné vinařské území na jihu Burgundska, 10 km od města Macon. Jednotlivé tratě v Solutré-Pouilly jsou dobře známé pro jejich půdu a expozice – Aux Chailloux, Les Resses, Les Bouthiéres. Jean-Pierre Séve pracuje jen s jednou odrůdou, neboť je přesvědčen, že tato odrůda je nejvhodnější pro zdejší klima, půdu... Již jeho předkové upřednostnili tuto odrůdu nesoucí název Chardonnay. Půda je směsí jílu a křídy z prehistorické éry Jura, ideální pro odrůdu Chardonnay.

www.vinokterechutna.cz/jean-pierre-seve-burgundsko


Champagne Devaux – Champagne

Historie firmy Champagne Devaux sahá do 19. století, kdy ji v roce 1846 založili bratři Jules a Auguste Devaux. Dnes tato úspěšná firma spolupracuje se skupinou místních výrobců šampaňského a je jednou z nejinovativnějších společností v oblasti Champagne. Nachází se ve vesnici Bar-sur-Seine.

Kombinace elegantního Chardonnay s Rulandským modrým zaručuje svěžest, aroma kandované pomerančové kůry s tony koření, kávy a vanilky a dlouhou dochuť.


www.vinokterechutna.cz/champagne-devaux