Itálie

Itálie vyniká ve sklizni vinné révy a výrobě vína. Sklizeň okolo 9 000 tun ročně je největší na světě a výroba okolo 57 000 hektolitrů vína je srovnatelná jen s produkcí Francie.

Nacházíte se: úvodní strana > zahraniční vína > Itálie

Aldegheri - Veneto

Vinice rodiny Aldegheri pokrývají asi 42 hektarů oblasti Valpolicella, která se nachází východně od jezera Garda. Jemné vánky, které odsud přichází, v kombinaci s čerstvým horským vzduchem vytváří výborné přírodní mikroklima ideální pro pěstování vína. Hlavními odrůdami pro výrobu vína Aldegheri jsou Corvina, Rondinella a Molinara. Hrozny pro výrobu Amarone jsou pěstovány ve vinicích situovaných pod vesničkou S.Giorgio.

www.vinokterechutna.cz/aldegheri


Revello - Piemonte

Rodinné vinařství Revello, provozované bratry Carlem a Lorenzem, se nachází v obci La Morra v oblasti Piemonte v Itálii. Veškeré práce ve vinohradě jsou prováděny ručně dle starých tradic. Piemont je druhým největším regionem Itálie a nachází se u hranic s Francií a Švýcarskem. Vína z Piemontu vynikají špičkovou kvalitou a dělají ve světě čest italské enologii. Mezi nejznámější patří Barolo, Barbera d´Alba a spousty dalších.

www.vinokterechutna.cz/revello-piemonte


TOGNI spa - Marche

Vinařství Togni Spa bylo vždy úzce spjaté s oblastí Marche. Najdeme zde rozlehlé oblasti s vinicemi a olivovými stromy, které perfektně zapadají do nádherné krajiny. V produkci vína se využívají nejmodernější technologie a výzkum, což zajišťuje neustálé zlepšování a růst tohoto vinařství.

www.vinokterechutna.cz/togni-spa