JAR

Jihoafrická republika je devátým největším producentem vína na světě, a protože sami Jihoafričané vína vypijí velmi málo, téměř 75% vína musí vyvážet. Protože zdejší podnebí je pro vinařství extrémně vhodné, jsou hrozny jihoafrického vína velmi sladké a vzniklé víno je tak silnější – má až 14% alkoholu. Další jeho důležitou charakteristikou je vysoký podíl tzv. kyselinek – po jihoafrických vínech se dobře tráví, vína nemají nepříjemné pachuti a jsou velmi osvěžující.

Nacházíte se: úvodní strana > zahraniční vína > JAR

Lyngrove - Stellenbosch

Vinařství Lyngrove se nachází nedaleko Kapského Města, mezi městy Stellenbosch a Somerset West.  Vinice se rozkládají na 80ti hektarech a jsou obdařeny ideálními přírodními podmínkami - je zde vynikající půda a mírné svahy ochlazované vlivem Atlantického oceánu. To vše v kombinaci s jedinečným mikroklimatem napomáhá pomalému zrání hroznů.

Vinařská oblast Stellenbosch je největší a současně jednou z nejstarších vinařských oblastí JAR. Nachází se zde Wine & Spirits Board, čili jihoafrický vinařský kontrolní úřad, nejdůležitější výzkumný ústav v zemi. Spolu s oblastí Paarl a Franschhoek tvoří Stellenbosch tzv. Cape Winelands. V tomto regionu se nejvíce daří odrůdě Pinotage, kterou následují Cabernet Sauvignon a Merlot. Mezi zástupce bílých odrůd můžeme zařadit Chenin Blanc, Sauvignon Blanc a Viognier.

www.vinokterechutna.cz/lyngrove