Německo

Německo je nejsevernější významnou vinařskou oblastí v Evropě a vyznačuje se poměrně chladným podnebím, což dává předpoklady pro velmi jemná, lehká, ovocná a charakteristická bílá vína, která mají rovnováhou cukru a kyseliny, s menším obsahem alkoholu. Na kvalitu hroznů působí příznivě skutečnost, že leží převážně kolem řek, které mimo jiné chrání vinice před katastrofálními jarními nočními mrazy.

Německo je čtvrtým největším producentem vína v Evropě a devátým v celosvětovém žebříčku. Má 13 základních vinařských oblastí, 11 na západě a 2 na východě. Nejlepší německé vinice se nacházejí na strmých a slunných stráních podél řek Rýn a Mosel.

Nacházíte se: úvodní strana > zahraniční vína > Německo

Rueff-Röchling - Mosel

Příznivé klimatické podmínky pro pěstování révy vinné v povodí řeky Mosely objevili již Římané. Vína z této oblasti jsou známá pro nízký obsah alkoholu a specifickou kyselinku. Doslova v každé zákrutě řeky Mosely najdeme vinice, z jejichž strmých svahů se rodí ty nejušlechtilejší ryzlinky z celého Německa. Nejvýznamější část a srdce celého vinařského regionu Mosely se nachází na jejím středním toku, tedy v podoblasti zvané Mittelmosel. Právě zde se nachází rodinné vinařství Rueff-Röchling.

Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1074. Pozemky prošly rukama několika majitelů, až je po druhé světové válce získala rodina Rueff-Röchling. V roce 1974 vinařství převzal potomek Hubertus Langen, který vinařství zrenovoval a zmodernizoval.

www.vinokterechutna.cz/rueff-ra-para-chling